Why the Biggest "Myths" About کلردیازپوکساید و سیتالوپرام May Actually Be Right

کلردیازپوکساید خودکشی

بررسی های اخیرا انجام شده بر تاثیرات کلردیزپوکساید و ترکیبات کلدینیوم بر روی کودکان، هیچ محدودیتی را در رابطه با استفاده از آن برای کودکان نشان نداده است. در برخی از افراد مصرف این دارو باعث افزایش وزن و چاقی می شود. اگر از این دارو برای مدت ۲ هفته استفاده میشود، می توان به محض رفع نیاز مصرف آن را قطع نمود. براساس شواهد اولیه ، ملاتونین در بیماران مبتلا به صرع نباید مصرف شود.

image

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. اوضاع بازار کار توی کانادا چطوره برای خارجی ها؟ باید بهتر از آمریکا باشه.

در اینجا نیز مانند سایر موارد اوردوز دارو باید تنفس، نبض و فشارخون بیمار کنترل شود؛ البته به‌طور کلی این اثرات پس از اوردوز کلردیازپوکساید جزئی و اندک هستند. درصورت اوردوز کلردیازپوکساید لازم است که اقدامات حمایتی عمومی و همچنین شست‌وشوی فوری معده انجام شود. باید تزریق مایعات داخل وریدی تجویز و مسیر هوای مناسبی ایجاد شود. برای برطرف کردن فشارخون بسیار پایین می‌توان از نوراپی‌نفرین یا مِتارامینول (با نام تجاری آرامین، Aramine) استفاده کرد.

این دارو نخستین دارو از خانواده معروف بنزودیازپین‌ها می باشد که سال 1957 خواص درمانی آن کشف شد و در سال 1960 با نام تجاری لیبریوم عرضه شد. مصرف همرمان یک داروی بنزودیازپین با داروهای مخدر باعث عوارض جانبی بسیار بدی مانند مشکلات تنفسی و حتی مرگ می شود. این داروهای محدر برای درمان درد و بعضی از آنها برای درمان سرفه هم استفاده می شود که می تواند شامل کدئین، اکسید کوردون و مورفین باشد. پس اگر هر یک از این داروها را استفاده می کنید باید قبل از مصرف کلردیازپوکساید به پزشک خود اطلاع دهید. وقتی مصرف یک دوز آن را فراموش کردید به محض اینکه به یاد آوردید آن را مصرف کنید اما اگر به زمان مصرف دوز بعدی نزدیک بود از مصرف دوز فراموش شده چشم‌پوشی کرده و هرگز از دو دوز مصرفی برای جبران دوز فراموش شده استفاده نکنید.

کودکاندوز معمول روزانهبه‌دلیل متفاوت بودن واکنش‌های کودکان نسبت به داروهای مؤثر کلردیازپوکساید برای کودکان بر سیستم اعصاب مرکزی (CNS-acting)، باید درمان با پایین‌ترین دوز شروع شود و در صورت نیاز دوز دارو افزایش پیدا کند. در صورت تجویز شکل خوراکی دارو، دوز مصرفی پیشنهادی در ابتدا ۵۰ تا ۱۰۰ میلی‌گرم است که در صورت نیاز باید با دوزهای مکرر تا حداکثر ۳۰۰ میلی‌گرم در روز تا زمان کنترل آشفتگی و پریشانی ادامه پیدا کند. کلردیازپوکساید اولین دارو از خانواده معروف بنزودیازپین‌ها است که در سال ۱۹۵۷ خواص درمانی آن کشف شد و در سال ۱۹۶۰ با نام تجاری لیبریوم وارد بازار شد. مصرف همزمان یک داروی بنزودیازپین همراه با داروهای مخدر به عوارض جانبی بسیار بدی از جمله مشکلات تنفسی و حتی به مرگ منجر خواهد شد. این داروهای مخدر که برای درمان درد و برخی از آنها برای درمان سرفه استفاده می‌شود، می‌تواند شامل کدئین، اکسید کوردون و مورفین باشد. بنابراین اگر از هر یک از این داروها استفاده می‌کنید، قبل از مصرف کلردیازپوکساید پزشک خود را در جریان بگذارید.

سیگار كشیدن زیاد موجب افزایش متابولیسم كلردیازپوكساید و در نتیجه كاهش اثرات بالینی این دارو می‌شود. چنانچه از دیگر داروها استفاده می‌کنید حتما آن را به اطلاع پزشک برسانید. در افراد مسن، نارسایی کبدی و نوجوانان و افراد به شدت بیمار کلیوی مقدار مصرف دارو باید کاهش پیدا کند.

خود تریاک و ترکیباتش مورفین و هروئین به طور مستقیم تا ۲۱ روز از سرم خون و ادرار افراد پاک نمی‌گردد. شاید طی ۱۵ روز از ادرار پاک شود، اما از آنجا که از خون نیز آزمایش گرفته می‌شود، خود را در کروماتی گرافی نشان خواهد داد. مصرف این دارو برای افراد کوچکتر از 6 سال توصیه نمی‎ شود . در صورت داشتن حساسیت به این دارو، از مصرف آن خودداری کنید .

سیگار کشیدن زیاد متابولیسم کبدی کلردیازپوکساید را افزایش می‌دهد و در نتیجه، اثرات درمانی آن را کم می‌کند. مصرف همزمان کلردیازپوکساید با سایمتیدین و احتمالاً دی‌سولفیرام ، متابولیسم کبدی کلردیازپوکساید را کم کرده و غلظت پلاسمایی